موسسه فرهنگی هنری میراث میر ایرانیان

از سال 1390 موضوعی در ذهن ما شکل گرفت که هر چه بیشتر به آن اندیشیدیم، بین آن با تخصص ها و دغدغه هایمان مطابقت بیشتری یافتیم و انگیزه ها و محرک های درونی فراوانی برای عملیاتی کردن آن در ما شکل گرفت. “اقتصاد هنر”. موضوعی بکر برای آن روزها و نام آشنا برای امروز.

از دنیاهای متفاوت هنر و مالی کنار هم قرار می گرفتیم ولیکن اقتصاد هنر ارتباط دهنده و فصل مشترک این دو تخصص شد. یک دو سال نخست به ایده پردازی و مشورت گرفتن و ارزیابی ایده ها گذشت. فروش آثار هنری را به منظور تجربه اندوزی و آشنایی با بازار هنر آغاز کردیم و نتایج خوبی در پی داشت.

سالهای بعد به منطقی و کوچک کردن ایده جهت عملیاتی نمودن آن پرداختیم. میزان فروش آثار هنری پیوسته بیشتر می شد. اندکی بعد یک پروژه هنری بزرگ را تأمین مالی کردیم و سرمایه گذار مشترک برای اجرای آن یافتیم که بهتر است بگوییم ساختیم. پروژه ای که اجرای آن با موفقیت خاتمه یافت و در پی عملی کردن مراحل بعدی آن هستیم.

در این سالها نشست و برخواست با هنرمندان، هنردوستان و مردم مرتبط با یا دور از فضای هنری، شناخت خوبی را از این بازار برای ما مهیا نمود. این شناخت ها و تجربه اندوزی ها با دیدارهای خصوصی با مجموعه داران و حرفه ای های بازار هنر و حراج گذاران ادامه یافت و هر کدام چیزهایی به ما افزودند. برآورد نسبتا خوبی از میزان تخصصی بودن یا نبودن بازار هنر در ایران دستگیرمان شد.

ایده بزرگ اولیه مرحله به مرحله عملیاتی می شود و در عین حال اصلاح و تغییر مسیرهایی را به وضوح در آن به وجود آوردیم که فکر می کنیم همه آن تغییرات هوشمندانه و متناسب با بازار هنر و وضعیت اقتصادی کشور است.

اصلی ترین خدماتی که اکنون برای مخاطبان و همراهان عزیزمان ارائه می دهیم در ادامه آمده است. با تخصصی شدن وضعیت بازار هنر و خدماتی که مخاطب ما به آن نیاز پیدا می کند، سعی کرده پا به پای نیازهای مخاطب به جلو حرکت کنیم و به سرعت در خدماتمان بهبود و افزایش ایجاد کنیم. سرعت تغییرات بازارها بسیار زیاد و همواره نیازهای جدید شکل می گیرد که به کمک شما و با همراهی شما سعی می کنیم همواره به روز باشیم. بنابراین اگر فردا در این صفحه با خدمات جدید روبرو شدید، تعجب نکنید.

  • گزینش و تأمین آثار هنری ارزنده و عرضه و فروش به هنردوستان
  • مشاوره هنری به مشتریان برای گزینش آثار هنری ارزشمند و فاخر­­­
  • طراحی و خلق آثار هنری بدیع و کاربردی بر اساس نیاز مشتری
  • خدمات مشاوره و مدیریت امور مالی، اقتصادی و حقوقی به هنرمندان

پیوسته ما را رصد کنید. این پلتفرم و این تیم با کمک و همراهی شما همیشه حرف نویی برای گفتن دارد.

تیم میراث میر

با تیم ما و هنرمندان همراهمان بیشتر آشنا شوید

اطلاعات بیشتر

مشخصات ثبتی موسسه

موسسه غیرتجاری میراث میر ایرانیان به شماره ثبت ۴۹۱۰۰ در تاریخ ۱۲/۱۱/۱۳۹۸ با موضوع فعالیت ارایه خدمات مشورتی در قلمرو مدیریت امور فرهنگی، هنری، مطبوعاتی و سینمایی، ارایه خدمات پیمان مدیریت برای اجرای پروژه های فرهنگی و هنری در اداره ثبت شرکتهای شهر تهران به ثبت رسید و تأسیس شد. مشاهده در رسمیو.

 

در سال 1410 میراث میر؛

  • در زمینه ارائه خدمات تخصصی و عمومی به هنرمندان بهترین و پیشروترین پلتفرم تخصصی هنر در سطح ملی خواهد بود
  • در زمینه عرضه و فروش آثار هنری فاخر و ارزشمند، ضمن ایجاد یک برند اختصاصی حراج هنری در زمره سه بازیگر اصلی و صاحب نام منطقه خاورمیانه قرار خواهد داشت
  • در زمینه مشاوره تخصصی و تأمین آثار هنری با موزه ها، گالری ها، حراج ها و نهادهای معتبر بین المللی همکاری استراتژیک خواهد داشت.

بیانیه مأموریت

تمام تلاش و توان خود را به کار می گیریم تا به صورت کاملا تخصصی و علمی، نرخ بهره‌مندی مردم از آثار هنری هنرمندان را در سطح ملی و بین المللی افزایش دهیم که این مهم متعاقباً اقتصاد هنر و هنرمند را بهبود خواهد داد. همچنین با تلفیق دانش و تخصص های هنری و مالی، بستری را مهیا خواهیم ساخت که هر متخصصی که زمینه رشد و ارتقای هنر و هنرمندان را فراهم می آورد، بتواند خدمات تخصصی خود را به جامعه هنری ارائه و از منافع مادی و معنوی آن بهره مند شود.

در این راه طولانی و سخت، به دور از هرگونه شعارزدگی، به تخصص و تجربه افراد مجرب و کوشا نیازمندیم و دست یاری به سویشان دراز می کنیم. هنر منبع سرشار و زاینده ای است که پایانی ندارد و برای همه سهمی کنار گذاشته است.

خدمات میراث میر