تیم میراث میر

آشنایی من با فضای تخصصی هنر از طریق همسرم منصوره ایجاد شد؛ رفت و آمد به نمایشگاه های هنری، گالری ها و حضور در آموزشگاه خوشنویسی استاد کدخدایی. گفتگوهای تخصصی و مستمر ما روی شرایط اقتصادی هنرمندان و عرضه موفق آثار هنری متمرکز بود. پرسش و سوال و ارائه راهکار و راه حل چه منطقی و چه بلندپروازانه از دریچه نگاه و تخصص هر یک از ما کم کم داشت به یک سری راه حل منتج می شد.

در یک رویداد ایده پردازی در زمینه های فرهنگی شرکت کردیم و ایده ما به عنوان یکی از چهار ایده اول برای راهیابی به دوره رشد پذیرفته شد. آن دوره علی رغم اینکه حمایت مالی و مادی در پی نداشت باعث شد، ایده ما محک بخورد و برای خودمان چارچوب کار مشخص شود. آنجا بود که نقشه راه و ریل گذاری مسیر انجام شد.

بعد از آن بود که متناسب با فرصت ها و امکاناتی که داشتیم، کم کم طرح اولیه کارمان را اجرایی کردیم و فضاهای مختلفی اعم از فروش اثر هنری، مشاوره هنری، ارتباط با هنرمندان، سرمایه گذاری و مجموعه داری را به صورت شخص حقیقی شروع کردیم.

از سال 1398 به واسطه راه اندازی موسسه میراث میر، تیم کاری و تیم هنرمندان همراهمان توسعه یافت. با فعالیت در اینستاگرام و فضای دیجیتال و نیز حضور مستمر در رویدادهای فرهنگی و هنری، مخاطبان کسب و کار و مشتریانمان را تا حد زیادی پیدا کردیم و همچنان برای توسعه مخاطبان و موفقیت های بیشتر در کنار مجموعه داران، گالری داران، هنرمندان، و همراهان عزیزمان فعالیت می کنیم.

تیم ما

هنرمندان همراه

میزبان جامعه گسترده ای از هنرمندان خوشنویس، مذهّب و نگارگر هستیم تا با ارائه آثار زیبا و ارزنده ایشان سلیقه و علاقه مخاطبان میراث میر تأمین شود. لیست هنرمندان عزیزی که همراه ما هستند را اینجا مشاهده کنید.

ثبت نام هنرمندان

آثار خود را از طریق میراث میر با جامعه هنری به اشتراک بگذارید

تاکید بر تخصص گرایی

اقتصاد هنر یکی از اقتصادهای پویاست که منابع خلق ارزش آن به طور مستقیم به قوه خلاقه هنرمندان و اهالی فرهنگ منوط و وابسته است و به شرط خلق آثار فاخر و ارزشمند و عرضه و فروش موفق و کارآمد آن، این منابع پایان‌ناپذیر است. آفرینندگان محصولات فرهنگی و آثار هنری در ایران زیادند لیکن حلقه مفقوده برای پویایی این اقتصاد، متخصصان بازارسازی و بازاریابی و عرضه‌کنندگان به استفاده‌کنندگان هنر در سطح ملی و بین المللی هستند.

شکوفایی اقتصاد هنر علاوه بر پویایی بازار خرید و فروش آثار هنری، مستلزم ارتقای دانش و مهارت های هنری، اقتصادی، بازاریابی و حقوقی هنرمندان است. معتقدیم هنرمندان خلاق ضمن یادگیری و آموختن این مهارتها شایسته است در سطوح حرفه ای، برخی امور تخصصی را به متخصصان ذی صلاح برون سپاری و تفویض کنند.

در این پلتفرم با گردآوری یک تیم متخصص و مجرب تلاش خواهد شد امکان دسترسی به آثار هنری ارزنده برای علاقمندان هنر مهیا شود، زمینه ارائه خدمات آموزشی و مشاوره به هنرمندان از سوی متخصصان فراهم گردد، با معرفی هنرمندان و آثار هنری ایشان، زمینه بازارسازی و برندینگ برای هنرمندان شکل گیرد و موجبات دسترسی سرمایه گذاران هنری و مجموعه داران به آثار ارزشمند ایشان مهیا گردد.