موسسه فرهنگی هنری میراث میر ایرانیان

از سال 1390 موضوعی در ذهن ما شکل گرفت که هر چه بیشتر به آن اندیشیدیم، بین آن با تخصص ها و دغدغه هایمان مطابقت بیشتری یافتیم و انگیزه ها و محرک های درونی فراوانی برای عملیاتی کردن آن در ما شکل گرفت. “اقتصاد هنر”. موضوعی بکر برای آن روزها و نام آشنا برای امروز.

از دنیاهای متفاوت هنر و مالی کنار هم قرار می گرفتیم ولیکن اقتصاد هنر ارتباط دهنده و فصل مشترک این دو تخصص شد. یک دو سال نخست به ایده پردازی و مشورت گرفتن و ارزیابی ایده ها گذشت. فروش آثار هنری را به منظور تجربه اندوزی و آشنایی با بازار هنر آغاز کردیم و نتایج خوبی در پی داشت.

سالهای بعد به منطقی و کوچک کردن ایده جهت عملیاتی نمودن آن پرداختیم. میزان فروش آثار هنری پیوسته بیشتر می شد. اندکی بعد یک پروژه هنری بزرگ را تأمین مالی کردیم و سرمایه گذار مشترک برای اجرای آن یافتیم که بهتر است بگوییم ساختیم. پروژه ای که اجرای آن با موفقیت خاتمه یافت و در پی عملی کردن مراحل بعدی آن هستیم.

در این سالها نشست و برخواست با هنرمندان، هنردوستان و مردم مرتبط با یا دور از فضای هنری، شناخت خوبی را از این بازار برای ما مهیا نمود. این شناخت ها و تجربه اندوزی ها با دیدارهای خصوصی با مجموعه داران و حرفه ای های بازار هنر و حراج گذاران ادامه یافت و هر کدام چیزهایی به ما افزودند. برآورد نسبتا خوبی از میزان تخصصی بودن یا نبودن بازار هنر در ایران دستگیرمان شد.

ایده بزرگ اولیه مرحله به مرحله عملیاتی می شود و در عین حال اصلاح و تغییر مسیرهایی را به وضوح در آن به وجود آوردیم که فکر می کنیم همه آن تغییرات هوشمندانه و متناسب با بازار هنر و وضعیت اقتصادی کشور است.

اصلی ترین خدماتی که اکنون برای مخاطبان و همراهان عزیزمان ارائه می دهیم در ادامه آمده است. با تخصصی شدن وضعیت بازار هنر و خدماتی که مخاطب ما به آن نیاز پیدا می کند، سعی کرده پا به پای نیازهای مخاطب به جلو حرکت کنیم و به سرعت در خدماتمان بهبود و افزایش ایجاد کنیم. سرعت تغییرات بازارها بسیار زیاد و همواره نیازهای جدید شکل می گیرد که به کمک شما و با همراهی شما سعی می کنیم همواره به روز باشیم. بنابراین اگر فردا در این صفحه با خدمات جدید روبرو شدید، تعجب نکنید.

  • گزینش و تأمین آثار هنری ارزنده و عرضه و فروش به هنردوستان
  • مشاوره هنری به مشتریان برای گزینش آثار هنری ارزشمند و فاخر­­­
  • طراحی و خلق آثار هنری بدیع و کاربردی بر اساس نیاز مشتری
  • خدمات مشاوره و مدیریت امور مالی، اقتصادی و حقوقی به هنرمندان

پیوسته ما را رصد کنید. این پلتفرم و این تیم با کمک و همراهی شما همیشه حرف نویی برای گفتن دارد.

تیم میراث میر

آشنایی من با فضای تخصصی هنر از طریق همسرم منصوره ایجاد شد؛ رفت و آمد به نمایشگاه های هنری، گالری ها و حضور در آموزشگاه خوشنویسی استاد کدخدایی. گفتگوهای تخصصی و مستمر ما روی شرایط اقتصادی هنرمندان و عرضه موفق آثار هنری متمرکز بود. پرسش و سوال و ارائه راهکار و راه حل چه منطقی و چه بلندپروازانه از دریچه نگاه و تخصص هر یک از ما کم کم داشت به یک سری راه حل منتج می شد. در یک رویداد ایده پردازی در زمینه های فرهنگی شرکت کردیم و...

اطلاعات بیشتر
مشخصات ثبتی موسسه

موسسه غیرتجاری میراث میر ایرانیان به شماره ثبت 49100 در تاریخ 12/11/1398 با موضوع فعالیت ارایه خدمات مشورتی در قلمرو مدیریت امور فرهنگی، هنری، مطبوعاتی و سینمایی، ارایه خدمات پیمان مدیریت برای اجرای پروژه های فرهنگی و هنری در اداره ثبت شرکتهای شهر تهران به ثبت رسید و تأسیس شد. مشاهده در رسمیو.

در سال 1410 میراث میر؛

در زمینه ارائه خدمات تخصصی و عمومی به هنرمندان بهترین و پیشروترین پلتفرم تخصصی هنر در سطح ملی خواهد بود در زمینه عرضه و فروش آثار هنری فاخر و ارزشمند، ضمن ایجاد یک برند اختصاصی حراج هنری در زمره سه بازیگر اصلی و صاحب نام منطقه خاورمیانه قرار خواهد داشت در زمینه مشاوره تخصصی و تأمین آثار هنری با موزه ها، گالری ها، حراج ها و نهادهای معتبر بین المللی همکاری استراتژیک خواهد داشت.

بیانیه مأموریت

تمام تلاش و توان خود را به کار می گیریم تا به صورت کاملا تخصصی و علمی، نرخ بهره‌مندی مردم از آثار هنری هنرمندان را در سطح ملی و بین المللی افزایش دهیم که این مهم متعاقباً اقتصاد هنر و هنرمند را بهبود خواهد داد. همچنین با تلفیق دانش و تخصص های هنری و مالی، بستری را مهیا خواهیم ساخت که هر متخصصی که زمینه رشد و ارتقای هنر و هنرمندان را فراهم می آورد، بتواند خدمات تخصصی خود را به جامعه هنری ارائه و از منافع مادی و معنوی آن بهره مند شود. در این راه طولانی و سخت، به دور از هرگونه شعارزدگی، به تخصص و تجربه افراد مجرب و کوشا نیازمندیم و دست یاری به سویشان دراز می کنیم. هنر منبع سرشار و زاینده ای است که پایانی ندارد و برای همه سهمی کنار گذاشته است.

خدمات میراث میر